Jesteśmy niezależną, obywatelską organizacją non-profit, która działa na rzecz obrony praw i wolności obywatelskich, jak również swobody działalności gospodarczej i praw konsumentów, a także monitoruje i ocenia jakość przekazów medialnych w Polsce.
Nie byłoby nas, gdyby nie tysiące indywidualnych Darczyńców, którzy pragną korzystnych zmian w funkcjonowaniu polskich metropolii i zarazem nie zgadzają się na zmiany szkodliwe, szczególnie te ograniczające podstawowe prawa i wolności obywatelskie. Nie mamy niczego wspólnego z partiami politycznymi i partycypacją wyborczą - interesują nas zwykli obywatele i mieszkańcy miast. To ich reprezentujemy, to przed nimi – tysiącami darczyńców wspierających naszą pracę – odpowiadamy za wyniki.
Jako środowisko funkcjonujemy już od kilku lat. Dla pozytywnego zaabsorbowania energii społecznej wielu ludzi, zaniepokojonych zmianami wprowadzonymi w latach 2021-2022 w największych miastach Polski, a zarazem zdeterminowanych, by te szkodliwe zmiany powstrzymać, powstał pierwotnie nieformalny Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta”. Nasza fundacja FWW jest jego koordynatorem, choć działalność FWW nie ogranicza się do tego jedynego hasła i problemów samych metropolii.
Nasze projekty obejmują także edukację, badania naukowo-techniczne, pracę z młodzieżą i wspieranie mieszańców i zarazem konsumentów wszędzie tam, gdzie wprowadza się niekorzystne zmiany w transporcie, energetyce, przestrzeni gminnej, w tym także w małych i średnich miejscowościach.
Walka z władzami nie jest łatwa. Nasi eksperci dostarczą Ci rzeczowych argumentów i podpowiedzą jak odpierać uderzające w Twoją wolność pomysły, a prawnicy wspomogą w sądowych bataliach.
Nie daj się nabrać na pseudoekologiczne rozwiązania. Zwykle słono za nie zapłacisz, Twoje swobody zostaną ograniczone, a „efekt ekologiczny” będzie żaden!
Demaskujemy absurdy, punktujemy błędy, przytaczamy rzeczowe dane, analizy i wyliczenia. Rozbrajamy greenwashing, eko-bełkot i rozwiązania, które naruszają Twoją wolność i prawo własności!
Wspieramy lokalne społeczności w walce o swoje prawa i dobre projekty rozwojowe oparte na prywatnej inicjatywie obywateli. Potrafimy również łączyć siły w szerszych porozumieniach organizacji pozarządowych.
„Plastik” zamiast gotówki, brak własności, to nie bajka! To początek do zniewolenia i ekonomicznego upadku. Tylko własność daje możliwość rozwoju. A my o tym przypominamy i edukujemy!
Chcemy, by Polska wzrastała gospodarczo i kulturowo. Dbamy o nasze polskie dziedzictwo, pamiętamy o chrześcijańskich korzeniach, ważnych rocznicach i wielkich przodkach. Budujemy na zgodzie, wspólnocie i wzajemnym szacunku.
Nie jesteśmy związani z żadnym ruchem politycznym. Działamy dzięki Waszemu wsparciu i dla wspólnego dobra. Walczymy o podstawowe prawa i wolności obywatelskie. Bo – tak jak miliony Polaków - chcemy żyć normalnie!
Funkcjonujemy już od kilku lat. Nasze działania rozpoczęliśmy od sprzeciwu wobec zmian związanych z ruchem samochodów w największych miastach Polski, organizując nieformalną kampanię „Nie Oddamy Miasta” i reprezentując interesy mieszkańców w sądzie. Fundacja FWW jest koordynatorem tego ruchu.
Wychodzimy też do mniejszych miejscowości. Wszak tuż za rogiem czyha dyrektywa budynkowa, kryzys na rynku motoryzacyjnym, ograniczanie swobody dysponowania gotówką… To wszystko w nas uderzy z mocą. A my stawiamy czoła tym złym zmianom.
Działamy w obszarze edukacji, prowadzimy własne badania naukowo-techniczne, wspieramy mieszańców i zarazem konsumentów wszędzie tam, gdzie wprowadza się niekorzystne zmiany w transporcie, energetyce, przestrzeni gminnej, w tym także w małych i średnich miejscowościach. Trzymamy rękę na pulsie! Działamy także w świecie mediów demaskując fałsz i demagogię oraz dostarczając Wam rzetelnej wiedzy.
To wszystko jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu!
Pomóż nam realizować naszą misję – byśmy nie byli w naszym kraju obywatelami gorszej kategorii, byśmy mogli normalnie żyć.
Zobacz, jakie są nasze cele i działania wynikające ze Statutu:
(wyciąg ze Statutu)
§ 5
1. Celem Fundacji jest prowadzenie działalności oświatowej, naukowej, kulturalnej i religijnej, a w tym:
a. upowszechnianie i ochrona przyrodzonych wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a w szczególności swobody wyrażania poglądów, swobody podejmowania inicjatyw społecznych, prawa własności i swobody działalności gospodarczej;
b. obrona praw chrześcijan przed dyskryminacją w przestrzeni publicznej;
c. promocja i ochrona standardów etycznych w debacie publicznej;
d. wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych;
e. upowszechnianie wiedzy na temat roli i znaczenia własności prywatnej;
f. wspomaganie rozwoju gospodarczego, opartego na prywatnej inicjatywie obywateli;
g. działanie na rzecz pielęgnowania polskości, a także propagowania i poszanowania w przestrzeni publicznej kulturowego, religijnego i historycznego dziedzictwa Narodu Polskiego.
§ 6
1. Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
a. prowadzenie działalności badawczej, dokumentacyjnej i analitycznej, a także wspieranie i podejmowanie badań naukowych, jak również rozpowszechnianie wyników tych badań;
b. organizowanie prelekcji, pokazów audiowizualnych, konferencji, spotkań dyskusyjnych oraz innych form wymiany informacji, myśli, poglądów i doświadczeń;
c. opracowywanie i rozsyłanie listów, memoriałów, apeli, petycji i deklaracji;
d. podejmowanie działań umożliwiających dotarcie do społeczeństwa za pomocą współczesnych środków przekazu;
e. podejmowanie działań edukacyjnych wśród młodzieży szkolnej i akademickiej;
f. podejmowanie wszelkich działań prawem dozwolonych dla wytwarzania atmosfery sprzyjającej poszanowaniu wolności i własności;
g. powoływanie do życia samodzielnych jednostek działalności gospodarczej dla realizacji zadań Fundacji wg. ogólnie obowiązującego prawa;
h. monitorowanie mediów pod kątem rzetelności formułowanego przekazu i dochowywania standardów etycznych;
i. prowadzenie działalności dziennikarskiej i publicystycznej;
j. wywieranie społecznego wpływu na organy państwa oraz organy władzy samorządowej;
k. inicjowanie i włączanie się w postępowania administracyjne, sądowo-administracyjne, cywilne, karne, jak również w postępowania kontroli konstytucyjności prawa oraz uczestnictwo w postępowaniach przed sądami i trybunałami międzynarodowymi, w szczególności w zakresie ochrony praw i wolności wymienionych w § 5 statutu;
l. prowadzenie działalności o charakterze opiniującym i doradczym, w szczególności przy pomocy opinii, ekspertyz i raportów;
m. przyznawanie stypendiów i nagród rzeczowych, finansowe i rzeczowe wspieranie działalności oświatowej, kulturalnej oraz charytatywnej (w tym w formie darowizn i pożyczek, także nie oprocentowanych) podmiotów krajowych i zagranicznych, a w szczególności fundacji i stowarzyszeń, których celem jest prowadzenie lub wspieranie wskazanej powyżej działalności
W skład naszego zarządu wchodzą: